Dzień Czystego Powietrza

W tym roku nasza szkoła obchodzi Dzień Czystego powietrza, który przypada na 14 listopada. Czysta Ziemia, na której żyjemy, dostęp do pitnej wody, czy oddychanie czystym powietrzem to podstawowe warunki naszego życia. Konsekwencjami zanieczyszczeń powietrza są: smog, dziura ozonowa, efekt cieplarniany oraz kwaśne deszcze. Dlatego tak ważne jest upowszechnianie wiedzy i działań z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, kształtowanie zachowań prośrodowiskowych szczególnie u dzieci i młodzieży. Uczniowie klas 8 przygotowali prezentacje dla klas młodszych aby zaznajomić ich z podanymi zagadnieniami. Już kilka prezentacji się odbyło i są rewelacyjne. W każdej klasie nawiązały się ciekawe dyskusje. Uczniowie sami doszli do wniosku, że problem jest ogromny oraz jakie działania mogą podjąć aby zadbać o jakość naszego powietrza. Również zostały wykonane ciekawe plakaty, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Bardzo zachęcam uczniów naszej szkoły do zapoznania się z nimi. Bardzo dziękuję każdemu zaangażowanemu uczniowi!