SPACERY PO WROCŁAWIU – ETAP IV KĘPA MIESZCZAŃSKA
4.06 . 2022 – ilość uczestników -12
Dzisiejsze Spacery po Wrocławiu,  rozpoczęliśmy na Pl.Jana Pawła II.W wycieczce wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych oraz dwoje rodziców. Na placu, obejrzeliśmy fontannę z 1905 roku, stanowiącą alegorię walki i zwycięstwa. Następnie udaliśmy się na Kępę Mieszczańską, czyli wyspę na Odrze. W Starej Piekarni, zobaczyliśmy niezwykłą wystawę prac Anny Szpakowskiej -Kujawskiej ,Rozbijając mrok. Natomiast powiększoną kopię jednej z rzeźb artystki, pod nazwą Skrzydlak Wrocławski, podziwialiśmy przed wejściem do galerii. Spacerem, przez malowniczą ulicę Księcia Witolda, Most Pomorski i ulicę Odrzańską, dotarliśmy do kościoła św. Elżbiety. Widzieliśmy tam, odbudowane po wielkim pożarze z 1976 roku, przepiękne organy kościelne. Wycieczkę zakończyliśmy na rynku, gdzie odbywał się właśnie festiwal kulinarny ,,Europa na widelcu, i gościł osobiście Robert Makłowicz.

       pozdrawiamy Marta Wojtasik – Kropp i Bożena Szumowska