Spacery po Wrocławiu etap – IV
Muzeum Przyrodnicze
termin – 11 . 06. 2022
ilość uczestników – 12

Ostatnie w tym roku szkolnym Spacery po Wrocławiu,  rozpoczęliśmy na Placu Grunwaldzkim. Powoli, ulicą Sienkiewicza, dotarliśmy do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród wielu wspaniałych okazów fauny i flory, szczególne wrażenie zrobiły na nas szkielety. W tym-szkielet wymarłego jelenia olbrzymiego oraz szkielet płetwala błękitnego -największego zwierzęcia jakie żyło kiedykolwiek na ziemi. W dziale poświęconym owadom, można było zobaczyć osobniki groźnej muchy tse tse oraz zatopione w bursztynie owady liczące sobie około 40 milionów lat.W drodze powrotnej, przez Ostrów Tumski, mieliśmy okazję zobaczyć zakończenie uroczystości beatyfikacji Sióstr Elżbietanek, które zginęły na Dolnym Śląsku w czasie drugiej wojny światowej. Na zakończenie, Pani Szumowska zaprosiła wszystkich na wspaniałe lody.