13 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do wioski indiańskiej. Znajduje się ona w Janiszowie, wsi położonej w pięknej okolicy, pomiędzy Lubawką a Kamienną Górą. Już z daleka ( zjeżdżając z gór i pagórków) ujrzeliśmy Tipi-domy Indian Ameryki Północnej. W jednym z nich jest muzeum z eksponatami (stroje, narzędzia, broń, rzeczy codziennego użytku), tu usłyszeliśmy wiele ciekawych historii związanych z życiem Indian.

  Na miejscu powitali nas ubrani w tradycyjne indiańskie stroje pasjonaci tej kultury. Przygotowali dla nas wiele atrakcji. Każdy mógł spróbować swoich sil na równoważni czejeńskiej, na której walczyli kiedyś na kije Indianie. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy tomahawkiem, łowiliśmy ryby, a nawet doiliśmy bizonicę. Były też wyścigi, w których nieważne było zwycięstwo, chodziło o dobrą zabawę. Nie zabrakło ogniska z pieczonymi kiełbaskami, piankami itp. Pobyt w wiosce indiańskiej zakończyliśmy wspólnym tańcem. Nie zapomnieliśmy o prezentach dla najbliższych, były wśród nich własnoręcznie zrobione naszyjniki, bransoletki ( zdobyte w różnych konkurencjach), łapacze snów i inne ciekawe pamiątki . Pogoda dopisywała aktywności na świeżym powietrzu, choć wyjeżdżaliśmy z Wrocławia w deszczu.

  Uczniowie klasy 4b i 5a z wychowawczyniami i opiekunami

Kategorie: Aktualności