Wykorzystanie sprzętu „Laboratoria przyszłości”

Od początku roku szkolnego nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach Koła Nowoczesnych Technologii, na którym mają możliwość użytkowania sprzętu zakupionego przez Szkołę w ramach programu „Laboratoria przyszłości” #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

W ramach programu zakupiono między innymi Google VR Oculus – do wirtualnej rzeczywistości. Mogą być one wykorzystywane zarówno do nauki, jak i rozrywki. Uczniowie mają okazję poznawać różne aplikacje wspierające naukę i przedmioty szkolne, takie jak biologia, fizyka, czy historia, grać w gry w trybie zespołowym.

Zakupiono również drukarkę do modeli 3D. Uczniowie zapoznają się z przygotowywaniem projektów do druku 3D i zobaczą, jak taki druk wygląda w praktyce.

Na płytkach uruchomieniowych ARDUINO lub RASPBERRY PI, uczniowie będą mogli pobawić się elementami elektronicznymi i wykorzystać omawiane w 8. klasie tematy z programowania językiem C++ w praktyce – do sterowania urządzeniami i elementami elektronicznymi.

Poniżej kilka fotografii pokazujących użytkowanie sprzętu przez uczniów naszej szkoły:

W ramach programu wyposażono także naszą szkolną kuchnię, w której dzieci codziennie przygotowują różne potrawy i uczą się gotować:

Szkoła zakupiła także sprzęty audiowizualne, dzięki którym powstają wszystkie filmiki promocyjne i relacje, które regularnie umieszczamy na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku.