Spacery po Wrocławiu.

Opublikowane przez Michał Siudzik w dniu

W sobotę 7 października, w ramach Spacerów po Wrocławiu, Pani Bożena Szumowska zorganizowała wycieczkę do Parku Grabiszyńskiego. W wycieczce brali udział uczniowie klas 1-6 oraz uczennica klasy ósmej(19 osób). Towarzyszyło nam także pięcioro rodziców. Razem z dwoma nauczycielami grupa liczyła 26 osób.Zbiórka pod szkołą została wyznaczona, jak zawsze, na godzinę 10.00. Po sprawdzeniu listy uczestników, wsiedliśmy do tramwaju nr 4 i już około godziny 11.00 byliśmy na miejscu.Pierwszym etapem wycieczki była wizyta na Wzgórzu Grabiszyńskim, gdzie spoczywają żołnierze polscy polegli w czasie drugiej wojny światowej. Stoi tam także charakterystyczny pomnik, symbolizujący skrzydła husarskie.Dzięki uczestniczącym w wycieczce rodzicom, udało się posprzątać wypalone i potłuczone znicze pod pomnikiem. Drugim etapem wycieczki była wizyta w Parku Mamuta, gdzie spędziliśmy około 2 godzin na wspaniałej zabawie. Największą atrakcją była oczywiście, mierząca 8 metrów, drewniana figura mamuta, która służy do wspinania i jako zjeżdżalnia. Jednak równie wspaniałe bawiliśmy się w piaskownicy, na ogromnej huśtawce i innych atrakcjach parku.Około godziny 14.30 byliśmy z powrotem na Biskupinie. Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że wycieczka była bardzo udana i czekają na kolejną, którą pani Szumowska zaplanowała do Kolejkowa w Sky Tower.