Spacery po Wrocławiu – etap II 20.10.2023 r. Kolejkowo.

Opublikowane przez Michał Siudzik w dniu

W drugich, w tym roku szkolnym, Spacerach po Wrocławiu wzięli udział uczniowie klas 1-4,uczennica klasy ósmej i troje rodziców. Tym razem pani Bożena Szumowska zabrała nas wszystkich do Kolejkowa w Sky Tower, czyli najwyższym budynku we Wrocławiu. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem mankiet i instalacji, które mogliśmy oglądać na wystawie. W sumie zabaczylismy 242 budynki, 3437 figurek ludzi i zwierząt i 15 pociągów. Oglądaliśmy to wszystko w dzień i w nocy, w słońcu a nawet w podczas burzy i prawdziwego deszczu! Najbystrzejsze z dzieci odszukaly na makietach prezydenta Wrocławia z kotem Wrockiem,Supermana, Barbie i Kena w limuzynie, 14 krasnali, krokodyla w Odrze a nawet szkielet w jednej z kamienic na Starym Mieście. Po opuszczeniu Kolejkowa poszliśmy jeszcze zobaczyć, jakie inne, ciekawe miejsca mieści w sobie Sky Tower, i, po tradycyjnej wizycie w McDonalds, wróciliśmy na Biskupin. Było naprawdę wspaniale!