Sportowe Talenty – informacja do Rodziców

Opublikowane przez Michał Siudzik w dniu

Szanowni Państwo,

działając w oparciu o

Ustawę z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym, dotyczącą ewidencji Sportowe Talenty oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z 28 sierpnia 2023 r.
zmieniającego rozporządzenie w sprawie podstawy programowej
z przedmiotu wychowanie fizyczne,

nauczyciele wychowania fizycznego będą przeprowadzać testy sprawnościowe uczniom klas IV-VIII szkoły podstawowej. Wyniki testów oraz wysokość i masę ciała ucznia szkoła będzie wprowadzała do systemu teleinformatycznego „Sportowe Talenty”, prowadzonego przez Ministra Sportu i Turystyki.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przekazanie w formie elektronicznej niezbędnych do ewidencji programu danych tj.; wysokość ciała i masa ciała syna/córki do wychowawców klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego w terminie do 15 kwietnia 2024r. Zgodnie z Ustawą nauczyciele nie mogą pozyskiwać tych danych wrażliwych bezpośrednio od uczniów.

Wyniki przeprowadzonych testów sprawnościowych nie będą mieć wpływu na ocenę ucznia z przedmiotu wychowanie fizyczne.

Szczegółowe informacje na temat Ewidencji Sportowe Talenty
są dostępne na stronie internetowej https://sportowetalenty.gov.pl/

Kategorie: Sport