I BIEG ORLĄT LWOWSKICH WE WROCŁAWIU

Opublikowane przez Michał Siudzik w dniu

2 października b.r. w Szkole Podstawowej nr 91 imienia Orląt Lwowskich we Wrocławiu uczniowie klas trzecich tejże szkoły zostali zaznajomieni z historią Orląt Lwowskich – swych patronów – poprzez prelekcję przygotowaną przez uczniów klasy ósmej.
      Warto wspomnieć, że owa prezentacja spowodowała istną lawinę zainteresowania Lwowem, Kresami, a zarazem Szkolnym Kołem Wiedzy o Lwowie prowadzonym przez panią Bożenę Szumowską.
      Nazajutrz w głównym holu odbył się uroczysty apel. Wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn, powitano gości, deklamowano wiersze. Jednak punktem kulminacyjnym było uczczenie poległych minutą ciszy oraz złożenie meldunku gotowości do I Biegu Orląt Lwowskich przez przewodniczących klas trzecich panu dyrektorowi Zbigniewowi Borowskiemu.
       Po apelu ze szkolnych bram wyruszył barwny korowód uczniów, nauczycieli, lwowiaków na czele z hasłami i flagami ku Parkowi Biskupińskiemu.
       Przed startem głos zabrali członkowie Oddziału wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich państwo: Bogumiła Szponar, Ania Malicka i Mieczysław Urysz, a w szczególności pan prezes Zdzisław Piwko.
       Finalnie, pod srebrną wstęgą, wystartował I Bieg Orląt Lwowskich. Po przebiegnięciu symbolicznych 1421 metrów wszystkim uczestnikom wręczono medale pamiątkowe i w radosnej atmosferze wrócono do budynku szkoły.

Sprawozdanie napisał uczeń klasy 8b Michał Mroczko