Dolnośląski Festiwal Nauki 2021 w naszej szkole

Opublikowane przez Stanisław Gmyrek w dniu

Dnia 23 września br. uczniowie naszej szkoły brali udział w zdalnych pokazach naukowych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Klasy 8b i 8c wzięły udział w pokazie pt. „Czy chleb brązowy jest zdrowy?” przeprowadzonym przez dr Marię Stasiuk-Wacławczyk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie pokazu uczniowie mieli okazję zbadać, za pomocą odczynników chemicznych, czy chleb brązowy, który kupujemy w sklepach jest pełnoziarnisty i rzeczywiście bogaty w składniki odżywcze i zdrowy, czy jedynie upieczony ze zwykłej mąki pszennej i zabarwiony.

Uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w pokazach pt. „Magia chemii dla najmłodszych”, które zorganizowały p. Kinga Halicka i Agnieszka Ciesiołkiewicz – doktorantki z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. W trakcie pokazów dzieci mogły zobaczyć reakcje chemiczne przeprowadzone na podstawie zwykłych produktów spożywczych dostępnych w naszych domach.

Uczniowie klasy 5a oraz sportowej klasy 8d wzięli udział w pokazie pt. „Serce ze stali, szkielet z amandatytu”, przeprowadzonego przez dr. Łukasza Rogowskiego – pracownika naukowego w Niepublicznej Szkole Medycznej we Wrocławiu. W trakcie pokazu uczniowie dowiedzieli się, jak pracuje ludzkie serce, jak zachowuje się ono w stanie wytężonego wysiłku fizycznego, jak należy o nie dbać. Dzieci badały własne tętno spoczynkowe i nauczyły się monitorować i kontrolować swój organizm w trakcie treningów.

Serdecznie dziękujemy prelegentom za wygłoszone referaty i przeprowadzone warsztaty. Dziękujemy nauczycielom za opiekę nad uczniami.

Więcej zdjęć w galerii!

Koordynator Stanisław Gmyrek