Klasa 4a i 4b w Forcie „Przygoda”

Opublikowane przez Stanisław Gmyrek w dniu

Dnia 23 września nasze klasy , panie wychowawczynie i pani od historii wybrały się do Fortu „Przygoda”. Tam chcieliśmy pożegnać lato i przywitać kolejną porę roku.
Na teren dawnego poligonu przy ul Redeckiej dojechaliśmy autokarem. Po krótkim powitaniu z organizatorami, zostaliśmy podzieleni na trzy grupy . Animatorzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Konkurencje rozpoczęły się od przeciągania liny i zabawy chustą Klanzy. Najwięcej energii wyzwoliła w nas gra terenowa, która wymagała sprawności fizycznej i wiedzy. Szukaliśmy wyznaczonych na karcie gry miejsc, rozwiązywaliśmy krzyżówkę i odpowiadaliśmy na trudne pytania. A wszystko na czas…
Emocje mogliśmy wyciszyć, budując zamek dla Pana Ziemniaka oraz wymyślając cudaczne figurki z ziemniaków. Mieliśmy też okazję sprawdzić swoją wiedzę kulinarną, porządkując przepisy na potrawy z ziemniakiem w roli głównej. Każdy z nas spróbował też swoich sił w paintballu. Nawet nasze Panie strzelały niebieskimi nabojami .
Na koniec naszego pobytu w Forcie wszyscy zasiedliśmy przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski , pianki, a w gorącym popiele „dochodziły” pyszne ziemniaki. Po tej biesiadzie aktywnie wykorzystaliśmy ostatnie minuty wycieczki. Puszczaliśmy ogromne bańki mydlane, graliśmy w siatkówkę i w nogę , a niektórzy biegali po zielonej jeszcze trawie..

Żal było opuszczać to miejsce. Może jeszcze kiedyś tu powrócimy.


Uczniowie klasy 4a i 4b ( zadanie redagowane na lekcji j. polskiego)