Drużynowe Mistrzostwa Polski w szpadzie

Opublikowane przez Stanisław Gmyrek w dniu

Przedstawiamy brązowe medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski w szpadzie!

W czerwcu 2022 roku nasze uczennice szermierczej klasy sportowej 8c Jagoda Tercjak oraz Wiktoria Szalińska, prowadzone przez nauczyciel-trener Annę Medyńską-Tercjak, osiągnęły olbrzymi sukces zdobywając brązowy medal podczas Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików. Jest to nie lada osiągnięcie, gdyż dziewczyny startowały ze starszym rocznikiem. Nasze dziewczyny do turnieju przystąpiły z rozstawieniem na 2 pozycji (rozstawienie z turnieju indywidualnego). Pierwszy mecz to gładka wygrana z drużyną RMKS Rybnik II – 36:10. Mecz ćwierćfinałowy z MKS Kusy Szczecin to kolejna wygrana, ale już po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach – 34:33. Drużyna Piasta Gliwice w meczu półfinałowym była niestety górą i wygrywa 26:19. Mecz z PTG Sokół 1893 Mielec dziewczyny wygrywają 36:31 i meldują się na najniższym stopniu podium z brązowymi medalami!!! Startowało 16 drużyn.

Wielkie gratulacje dla medalistek i ich trenerki! Życzymy dalszych sukcesów w nowym semestrze!