Nasi uczniowie w domu Edyty Stein

Opublikowane przez Elżbieta Lochyńska w dniu

Nowowiejska 38 – dom Edyty Stein. W 2022 roku przypada 80. rocznica jej tragicznej śmierci w obozie Auschwitz, dlatego to właśnie ten rok będzie poświęcony jej pamięci. Jej dom cały czas jest otwarty dla zwiedzających, można się tutaj dowiedzieć, kim była i dlaczego warto o niej pamiętać.

W dniu dzisiejszym dom znanej wrocławianki odwiedziły pierwszaki. Miały okazję zobaczyć gdzie i z kim mieszkała, czym się zajmowała, chętnie słuchały opowieści o tym, jaką osobą była Edyta Stein.

Ponadto pierwszaki zaprezentowały również autorską piosenkę „Wrocławianka, filozof i święta”, która powstała z okazji obchodów roku Edyty Stein we Wrocławiu.

Dostaliśmy nawet kolejne zaproszenie do tego wspaniałego miejsca, odwiedzimy na pewno!

Edyta Stein jako 2 letnie dziecko, studentka oraz jako siostra Karmelitanka Teresa Benedykta.

Pierwszaki miały okazję obejrzeć rodzinne fotografie Edyty Stein, a także meble i zastawę stołową, z których korzystała na co dzień rodzina Steinów.

Na zdjęciach uczniowie klasy 1a.