Przerwa na czytanie!

19 października wzięliśmy udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził konkurs na wykonanie plakatów Przerwa na czytanie informujących i zachęcających do udziału w wydarzeniu.
Podczas przerw czytaliśmy książki w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w sali gimnastycznej. Udział w akcji wzięło 568 osób!
Mamy nadzieję, że  udało nam się pobić zeszłoroczny rekord w czytaniu na przerwie