Warsztaty chemiczne „Magia tęczy”

Opublikowane przez Stanisław Gmyrek w dniu

Magia tęczy
W dniach 29.09-01.10 na naszych lekcjach chemii zagościła piękna tęcza. Nauka poprzez doświadczenia i wykonanie czegoś osobiście jest świetna.
Nasza tęcza powstała dzięki temu, że kolorowe roztwory po umieszczeniu w probówkach nie zmieszały się. Dlaczego? Odpowiedź tkwi w słowie „gęstość”. Każdy z kolorowych roztworów, powstał na skutek rozpuszczania różnej ilości cukru w tej samej ilości wody. Każdy kolor zatem miał inną gęstość. Uczniowie dzięki temu dowiedzieli się, że ciecze o większej gęstości są równocześnie cięższe i dlatego się nie mieszają. Bardzo ważnym elementem doświadczenia jest sposób dodawania cieczy do probówek. W tym przypadku uczniowie okazali się perfekcjonistami. Zdjęcia naszych tęczy mówią same za siebie, a uśmiechy udowadniają, że była to świetna zabawa.


Radość uczniów jest bezcenna!!!