XXI Matematyczny Marsz na Orientację.

Opublikowane przez Michał Siudzik w dniu

W sobotę 30 września uczniowie naszej szkoły brali udział w XXI Matematycznym Marszu na Orientację. Celem imprezy jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocja terenów zielonych Wrocławia i okolic. Tym razem masz odbywał się na terenie Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze. Posługując się mapą i kompasem uczniowie w trzyosobowych patrolach, musieli odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów. Wszystkie nasze patrole spisały się świetnie.

Szczególne gratulacje należą się patrolowi złożonemu z uczniów klasy 7c w składzie: Bohdan Ishchuck , Miłosz Popowicz i Stanisław Surmiak . Nasz patrol pokonał aż 55 patroli z innych szkół Dolnego Śląska.